Επαναλειτουργία δια ζώσης εκπαίδευσης: 1 Φεβρουαρίου 2021

Επαναλειτουργία δια ζώσης εκπαίδευσης

1 Φεβρουαρίου 2021

Αγαπητοί γονείς,

Ενόψει της δια ζώσης επαναλειτουργίας του σχολείου την Δευτέρα 1/2/2021, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουν ληφθεί όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από τον Covid-19 (απολύμανση χώρου, αντισηπτικά, μάσκες κλπ.). Είναι διαθέσιμες και θα δοθούν δυο υφασμάτινες μάσκες εγκεκριμένων προδιαγραφών ανά μαθητή/τρια. Υπενθυμίζουμε ότι το ωράριο του σχολείου είναι 08:15 με 13:20 ή 14:10, θα δοθούν βεβαιώσεις μετακίνησης, ενώ σε περίπτωση προσέλευσης ή αποχώρησης σε διαφορετικές ώρες, η επιβεβαίωση αυτής μπορεί να γίνεται στο τηλέφωνο του σχολείου.
Είναι σημαντικό να τονισθεί η υποχρεωτικότητα χρήσης της μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους και ότι σε περίπτωση βροχής κατά την διάρκεια των διαλειμμάτων, οι μαθητές θα πρέπει
, για λόγους ασφάλειας και αερισμό των αιθουσών, να βρίσκονται στον προαύλιο χώρο του σχολείου και επομένως θα είναι απαραίτητη η χρήση ομπρέλας.

Η Διεύθυνση