Αξιολόγηση προσφορών για τριήμερη εκδρομή στα Ιωάννινα

Αξιολόγηση προσφορών για εκδρομή στα Ιωάννινα

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Σήμερα, 19 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Τρίτη, και ώρα 14.00 στο γραφείο του Διευθυντή του 6ου Γυμνασίου Αγίου Δημητρίου, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για την τριήμερη εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου, που συστήθηκε σύμφωνα με την Υ.Α. 33120/ΓΔ4/28-02-2017/ΥΠΠΕΘ (ΦΕΚ 681/τ.Β’/ 6-3-2017) για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή που κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ: 410/14-12-2017), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Δ’ Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας. Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Γεράσιμος Βαβάσης Διευθυντής και τα μέλη Πάτρα Καλλιόπη εκπαιδευτικός ΠΕ02 αρχηγός της εκδρομής, Τσεκούρα Παναγιώ ΠΕ07 συνοδός, Παπαθανασίου Μαρία μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Τσούτσιας Παύλος, Ζέμπη Φωτεινή, εκπρόσωποι του 15/μελούς Μαθητικού Συμβουλίου που θα λάβουν μέρος στην εκδρομή.

Τα ταξιδιωτικά γραφεία που κατέθεσαν προσφορές ήταν:

1. @t Holidays με αριθμό πρωτ. 413/18-12-2017

2. Sm!le @cadimos με αριθμό πρωτ. 414/18-12-2017

3. Manessis με αριθμό πρωτ. 415/19-12-2017

4. ZORPIDIS travel services με αρ. πρωτ. 417/19-12-2017

Τα μέλη της Επιτροπής αποσφράγισαν τους πρωτοκολλημένους φακέλους προσφορών και τους εξέτασαν αν πληρούν τους όρους και της προϋποθέσεις σύμφωνα με την προκήρυξη της εκδρομής. Οι οικονομικές προσφορές των γραφείων ήταν:

@t Holidays 159 € / άτομο

Sm!le @cadimos 155 € / άτομο

Manessis 145 € / άτομο

ZORPIDIS travel services 168 € / άτομο

Δεν ελήφθη υπόψη η προσφορά του πρακτορείου ZORPIDIS travel services λόγω καθυστερημένης και εκτός χρονικής προθεσμίας προσκόμισής της. Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο των προσφορών σε συνδυασμό με τα οικονομικά δεδομένα της κάθε μιας από αυτές και σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος.

Μετά από τα παραπάνω επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο Manessis για την πραγματοποίηση της τριήμερης εκδρομής της Γ΄ Γυμνασίου στα Ιωάννινα καθώς είχε την πληρέστερη, οικονομικότερη προσφορά και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων τριών(3) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΑΤΡΑ