Ενημέρωση για λειτουργικά κενά φιλολογικών μαθημάτων

Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων

Η Διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων, ύστερα από ερωτήματα γονέων /κηδεμόνων των μαθητών μας σχετικά με την κάλυψη των υπαρχόντων λειτουργικών κενών σε φιλολογικές ώρες, διευκρινίζει τα παρακάτω:

Α) Από την αρχή της σχολικής χρονιάς έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες προβλεπόμενες ενέργειες από την διεύθυνση του σχολείου για να λυθεί το θέμα της αναπλήρωσης των ωρών.

Β) Οι περαιτέρω διαδικασίες, οι οποίες είναι αρκετά χρονοβόρες, ανήκουν στην αρμοδιότητα της Πρωτοβάθμιας Υγειονομικής Επιτροπής και της Διεύθυνσης της Δ’ Αθήνας.

Γ) Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την Διεύθυνση της Δ’ Αθήνας αναμένεται να διευθετηθεί το θέμα τις επόμενες μέρες.