ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2019-20

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019

«Αγαπώ την ΑΘΛΗΣΗ- Αγαπώ την Υγεία μου»

Σας ενημερώνουμε ότι οι δραστηριότητες του σχολείου μας, για την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 με σύνθημα «Αγαπώ την ΑΘΛΗΣΗ- Αγαπώ την Υγεία μου», θα διεξαχθούν την Παρασκευή 11/10/2019 στον αθλητικό χώρο “TheWall” στην Παλλήνη. Την Παρασκευή 27/9/2019 θα γίνει κανονικά μάθημα.

Κόστος (μετακίνηση+εισιτήριο): 8€.

Οι μαθητές έχουν πάρει υπεύθυνη δήλωση γονικής συναίνεσης προς υπογραφή, η οποία πρέπει να προσκομισθεί στο σχολείο μαζί με το απαιτούμενο χρηματικό ποσό το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 2/10/2019.

Μαθητές της Α' Γυμνασίου χωρίς Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) ΔΕΝ θα μπορούν να συμμετάσχουν.

Δείτε εδώ τη σχετική Εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ.