ΝΕΕΣ ηλεκτρονικές τάξεις: Συνεχής ανανέωση

ΝΕΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ

Εργασίες και υποστηρικτικό διδακτικό υλικό στις ηλεκτρονικές τάξεις του σχολείου

Αγαπητοί γονείς και μαθητές

Αυτό το διάστημα, που πρέπει να μείνουμε σπίτι, μπορούμε να το αξιοποιήσουμε για να μάθουμε να μαθαίνουμε αλλιώς...

Όπως ήδη γνωρίζετε, το σχολείο μας διαθέτει ενεργές ηλεκτρονικές τάξεις στην ειδική πλατφόρμα υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας eclass.sch.gr και ήδη έχουμε δημιουργήσει και επιπλέον, προσαρμοζόμενοι στις απαιτήσεις των ημερών.

Παρακαλούνται οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου να επισκέπτονται συχνά τις ηλεκτρονικές τάξεις που συμμετέχουν προκειμένου να ενημερώνονται για νέες εργασίες και για το διαθέσιμο υποστηρικτικό διδακτικό υλικό που αναρτάται.

Οι υφιστάμενες ηλεκτρονικές τάξεις των Μαθηματικών, της Πληροφορικής και της Τεχνολογίας είναι αναρτημένες στον σύνδεσμο Εκπαιδευτικό υλικό ανά τάξη.

Νέες ηλεκτρονικές τάξεις

Αρχαία Ελληνικά Γ1

Νέα Ελληνικά Γ1 & Γ4

Φυσική Γ4

Ιστορία Β’ Γυμνασίου

Αρχαία Ελληνικά Β1 & Β3

Νέα Ελληνικά Β3

Φυσική Β1

Νέα Ελληνικά Α1 & Α2

Νέα Ελληνικά Α3 & Α4

Αρχαία Ελληνικά Α2

Ιστορία Α3 & Α4

Φυσική Α1

Η πρόσβαση στις περισσότερες από τις παραπάνω ηλεκτρονικές τάξεις απαιτεί σύνδεση στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο με κωδικούς που έχουν ήδη οι μαθητές και οι μαθήτριές μας. Σε περίπτωση που κάποιος μαθητής/τρια έχει χάσει τους κωδικούς του, μπορεί ο κηδεμόνας του να επικοινωνήσει, από το email που έχει δηλώσει στο σχολείο, με την κ. Χριστοπούλου στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .
Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι υπάρχει περίπτωση η πλατφόρμα της ηλεκτρονικής τάξης eclass.sch.gr αλλά και το πανελλήνιο σχολικό δίκτυο sch.gr να μην λειτουργεί κάποιες φορές λόγω υπερφόρτωσης. Αν σας δείχνει συνεχή ανακατεύθυνση, δοκιμάστε αργότερα, χρόνο έχουμε :)

Μείνετε συντονισμένοι και χαμογελαστοί!