Μην εκδίδετε ΝΕΟΥΣ κωδικούς!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Όπως έχω επανειλημμένα αναρτήσει, το σχολείο μας είναι από τα ελάχιστα πανελλαδικά που είχαν ήδη εγγεγραμμένους όλους τους μαθητές στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Δεν πρέπει λοιπόν να κάνετε νέα εγγραφή σαν κηδεμόνες, γιατί τα παιδιά σας έχουν ενταχθεί στα ηλεκτρονικά μαθήματα με τα username που έχουμε σαν σχολείο από την αρχή της χρονιάς. Κάθε μαθητής και μαθήτρια του σχολείου μας έχει στη διάθεσή του περιπου 15 ηλεκτρονικές τάξεις.
Καθημερινά, αποστέλλω τους κωδικούς σε όσους τους έχουν χάσει, με την προβλεπόμενη διαδικασία: όποιος τους έχει χάσει, θα πρέπει να στείλει ηλεκτρονικό μήνυμα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και θα του στειλω τους κωδικούς στο mail που έχει δηλώσει στο σχολείο για επικοινωνία. Αν αυτό το mail έχει αλλάξει, θα πρέπει να δηλώσετε την αλλαγή στο σχολείο στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και μετά θα αποσταλούν οι κωδικοί στο νέο mail.

Σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία, είμαστε στη διάθεσή σας για να κρατήσουμε τα παιδιά σας και παιδιά μας ενεργά! Παρακαλώ πολύ, για θέματα του σχολείου να ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα του σχολείου μας και όχι από άλλες ιστοσελίδες, ενώ μπορείτε να επικοινωνείτε με τον Διευθυντή στο τηλέφωνο του σχολείου 2109813840 κάθε πρωί 9.30-11.30.

Για τις ηλεκτρονικές τάξεις του 6ου Γυμνασίου Αγ. Δημητρίου, Μαρία Χριστοπούλου