Επείγουσα ανακοίνωση: Β´ εβδομάδα επαναλειτουργίας 25-5-20

Β' εβδομάδα επαναλειτουργίας από 25 έως 29-5-20

Καθημερινή προσέλευση για Α1, Β1, Β2, Γ1

Σας ενημερώνουμε ότι:

1)      Από Δευτέρα 25/5 οι μαθητές των τμημάτων Α1, Β1, Β2, Γ1 θα προσέρχονται καθημερινά στο σχολείο διότι ο αριθμός των μαθητών σε αυτά είναι μικρός και δεν υπάρχει ανάγκη διαχωρισμού του κάθε τμήματος σε υποτμήματα. Το ωρολόγιο πρόγραμμα είναι αυτό που αναρτάται στην ιστοσελίδα του σχολείου. Πατήστε ΕΔΩ.

2)      Οι ηλεκτρονικές τάξεις του σχολείου στην πλατφόρμα e-class παραμένουν ενεργές με υποστηρικτικό υλικό (θεωρία, εργασίες) για τους μαθητές και παρακαλείσθε να τις παρακολουθείτε.

3)      Από Δευτέρα 25/5 θα αρχίσουν εκ νέου μαθήματα σύγχρονης τηλεκπαίδευσης στην πλατφόρμα Webex από ορισμένους καθηγητές εθελοντικά. Το πρόγραμμα των μαθημάτων αυτών θα διαμορφώνεται κάθε εβδομάδα ανάλογα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου για να μπορούν να τα παρακολουθήσουν όλοι οι μαθητές των αντίστοιχων τμημάτων και θα αναρτάται στην ιστοσελίδα του σχολείου. Κατόπιν συνεννόησης μαθητών - καθηγητών είναι πιθανόν να πραγματοποιηθούν και έκτακτα μαθήματα στην πλατφόρμα αυτή και εκτός ωρολογίου προγράμματος. Σε κάθε περίπτωση θα ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα μας.

Η Διεύθυνση του σχολείου