Εγγραφές μαθητών Α’ Γυμνασίου σχολ. έτους 2020-21

Εγγραφές μαθητών Α' Γυμνασίου σχολ. έτους 2020-21

Παρακαλούνται οι γονείς/ κηδεμόνες των μαθητών του 20ου Δημοτικού Σχολείου Αγ. Δημητρίου, που έχουν κατανεμηθεί στην Α’ τάξη του σχολείου μας, να προσέλθουν στο σχολείο την Τετάρτη 1 Ιουλίου από τις 09:00 ως τις 13:00 για να πραγματοποιήσουν την εγγραφή του παιδιού τους.

Απαραίτητα έγγραφα: Ταυτότητα γονέα/κηδεμόνα, Πιστοποιητικό  Οικογενειακής κατάστασης έτους 2020, Γνωμάτευση ΚΕΣΥ (αν υπάρχει) και Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή (μπορείτε να το προσκομίσετε και τον Σεπτέμβριο). Pdf_ΑΔΥΜ.

Προσοχή: Χωρίς τα παραπάνω έγγραφα δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί η εγγραφή, ενώ κατά την προσέλευσή σας είναι υποχρεωτικό να φοράτε μάσκα.

Θα ακολουθήσουν οι εγγραφές των μαθητών από τα υπόλοιπα σχολεία.

Τετάρτη 08/07/20, 9.00-13.00: 9ο Δ.Σ. Αγ. Δημητρίου.

Τετάρτη 15/07/20, 9.00-13.00: 8ο Δ.Σ. & 12ο Δ.Σ Αγ. Δημητρίου, Δ.Σ. εκτός Δήμου Αγ. Δημητρίου, Ιδιωτικά Δ.Σ.

Σε περίπτωση αδυναμίας προσέλευσης τις συγκεκριμένες ημερομηνίες, η εγγραφή των μαθητών θα πραγματοποιηθεί τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου.

Η Διεύθυνση