Ενημέρωση για λειτουργικά θέματα του σχολείου

Ενημέρωση γονέων για λειτουργικά θέματα του σχολείου_30/10/2020

Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

1) Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και στους εξωτερικούς χώρους του σχολείου (Απόφαση Δ1α/Γ.Π.οικ.67723/ΦΕΚ 4681 τ.Β'/22-10-2020).

2) Για την ομαλότερη λειτουργία του σχολείου και τη ταχύτερη αποφόρτιση των μαθητών από το εσωτερικό των αιθουσών, διαφοροποιείται από την Δευτέρα 2/11, το ωρολόγιο πρόγραμμα και θα πραγματοποιούνται περισσότερα διαλείμματα, ενώ οι ώρες αποχώρησης από το σχολείο θα είναι 13:20 (6ωρο) και 14:10 (7ωρο). Δείτε εδώ το ωράριο λειτουργίας.

3) Η ενημέρωσή σας από τους καθηγητές για την επίδοση και συμπεριφορά των μαθητών, θα γίνεται μόνο τηλεφωνικά σε ώρες και μέρες που θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες. Βεβαίωση για γονική άδεια θα δίνεται μετά από επικοινωνία με την Διεύθυνση του σχολείου.

Η Διεύθυνση