Δείτε Όλοι τη Χριστουγεννιάτικη Γιορτή μας-2020

Σε πείσμα των καιρών...

Απολαύστε όλοι τη Χριστουγεννιάτικη Γιορτή μας και όχι μόνο!

Σε πείσμα των καιρών, τα παιδιά της χορωδίας με την καθοδήγηση της μουσικού μας κ  Ηλία ετοίμασαν μια χαρούμενη γιορτινή νότα, την οποία μας παρουσίασαν μέσω Webex, την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2020.

Η γιορτή αναρτήθηκε στη βιντεοθήκη του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου για να μπορούν να την απολαύσουν όλοι, γονείς, γιαγιάδες, παπούδες, μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικοί και φίλοι του σχολείου μας.

Μπορείτε, επίσης, να χαρείτε Κάλαντα από όλη την Ελλάδα, απο τη διαδραστική αφίσα που επιμελήθηκε η κ. Φωτιάδου.

Επιλεγμένα Κάλαντα: περιηγηθείτε στην αφίσα με ασφάλεια μέσω SafeYoutube, πατώντας ΕΔΩ.

Τέλος, μπορείτε να γνωρίσετε τις χριστουγεννιάτικες συνταγές του τόπου και παραδόσεις της πολιτιστικής μας κληρονομιάς που επιμελήθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης στο πλαίσιο του μαθήματος της Οικιακής Οικονομίας και συνδύασε η κ. Φωτιάδη σε ένα πρωτότυπο και εντυπωσιακό padlet.

Απολαύστε το!

Έγινε με το Padlet