Εορτασμός Τριών Ιεραρχών, 30 Ιανουαρίου 2020

Η 30η Ιανουαρίου, εορτή των Τριών Ιεραρχών, Βασιλείου του Μεγάλου, Γρηγορίου του Θεολόγου και Ιωάννου του Χρυσοστόμου, προστατών της παιδείας γιορτάστηκε φέτος με μια λιτή αλλά ουσιαστική εκδήλωση που παρουσίασαν σε κάθε τάξη ξεχωριστά τα μέλη του δεκαπενταμελούς συμβουλίου του σχολείου στο αμφιθέατρο.
Είχε προηγηθεί εκκλησιασμός και αρτοκλασία στον Ι. Ν. Κωνσταντίνου & Ελένης.

Από τον εκκλησιασμό_29 Ιανουαρίου 2020

Εξάλλου, σε εκδήλωση που έγινε την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 στις 18.30μμ στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, τα μέλη του εκκλησιαστικού συμβουλίου και της ενοριακός νεανικής εστίας του Ιερού Ναού, βράβευσαν τους αριστεύσαντες μαθητές και μαθήτριες που αποφοίτησαν από τα γυμνάσια του δήμου μας στο πλαίσιο τήσαν εορτής των Τριών Ιεραρχών. Από το 6ο Γυμνάσιο Αγ. Δημητρίου βραβεύτηκαν οι μαθήτριες Λάκκα Νεφέλη, Ντάλλα Νεφέλη και Χατζηπαρασκευά Αναστασία που αποφοίτησαν με άριστα το σχολικό έτος 2018-2019.