Let’s do it Greece 2018: το σχολείο μας στο Ρέμα της Πικροδάφνης!

Δυναμικό παρόν έδωσε η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας στη δράση του Δήμου Αγίου Δημητρίου στο Ρέμα της Πικροδάφνης, την Κυριακή 29 Απριλίου 2018. Η δράση εντάσσεται στην πανελλήνια εκστρατεία εθελοντισμού Let’s do it Greece 2018. Μπήκαμε στο ρέμα από το γεφυράκι πίσω από τον Άγιο Βασίλειο και καταφέραμε να γεμίσουμε πάνω από δέκα μεγάλες σακούλες με σκουπίδια, αλλά και μεγάλα αντικείμενα όπως ένα καρότσι σούπερ μάρκετ, μεταλλικά αντικείμενα, ρούχα, πλαστικά μπιτόνια, καλώδια και πολλά άλλα.
Μαζί μας η δήμαρχος κα Ανδρούτσου, ομάδα μαθητών/τριών του 1ου Γυμνασίου Αγίου Δημητρίου, οι πρόσκοποι και αρκετοί μεμονωμένοι εθελοντές.
Ευχόμαστε του χρόνου να είμαστε πάλι εκεί και να βρούμε πολύ λιγότερα!