Συμμετοχή στο περιβαλλοντικό πρόγραμμα του Κ.Π.Ι.Σ.Ν.

«Το κλίμα αλλάζει»

Το χρονικό διάστημα Φεβρουαρίου-Απριλίου 2021, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β1 σαν περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας υλοποίησαν το διαδικτυακό πρόγραμμα του ΚΠΙΣΝ με τίτλο "Το κλίμα αλλάζει".

Μέσα από το πρόγραμμα τα παιδιά έμαθαν, ευαισθητοποιήθηκαν και συνεργάστηκαν με δημιουργικότητα  με στόχο την ενεργό συμμετοχή για την αντιμετώπιση ενός κορυφαίου προβλήματος της ανθρωπότητας που βασική του αιτία είναι ο ίδιος ο άνθρωπος.

Ευχαριστούμε το ΚΠΙΣΝ για την ευκαιρία αυτή που έσπασε τη μονοτονία των τηλεδιασκέψεων!

Οι εργασίες που υλοποίησαν οι μαθητές/τριες σε ομάδες, στο πλαίσιο του προγράμματος, έχουν συντεθεί σε μια πρωτοτυπη διαδραστική αφίσα.
Απολαύστε τες στον σύνδεσμο που ακολουθεί:

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ ΑΦΙΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΣ!

Υπεύθυνες Καθηγήτριες: Μαρία Χριστοπούλου, Μαρίνα Φωτιάδου