«Εμβόλια κατά της COVID-19. Πληροφορούμαι, Αποφασίζω»

Αγαπητοί/ές γονείς και κηδεμόνες των σχολείων ευθύνης των Διευθύνσεων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας,

Σας προσκαλούμε στη διαδικτυακή ενημερωτική εσπερίδαμε θέμα «Εμβόλια κατά της COVID-19: Ενημερώνομαι, Αποφασίζω» που συνδιοργανώνουν οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας.

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου, 18:00-20:30 , με προσκεκλημένους ομιλητές:

- τον κ.  Θεόδωρο Ι. Βασιλακόπουλο, Καθηγητή Πνευμονολογίας - Εντατικής Θεραπείας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Διευθυντή Γ΄ Πανεπιστημιακής Κλινικής Εντατικής Θεραπείας ΕΚΠΑ, Ευγενίδειο Θεραπευτήριο, Σύμβουλος Πνευμονολόγος ΓΝΑ Λαϊκό και

- την κα Μαρία Γαζούλη, Καθηγήτρια Βιολογίας - Νανοϊατρικής, Εργαστήριο Βιολογίας, ΕΚΠΑ, Εθνική Εκπρόσωπο στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Φαρμάκων (EMA).

Θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας WebexEvents και για την παρακολούθησή της, θα πρέπει να ακολουθήσετε τον σύνδεσμο και τις οδηγίες που θα βρείτε στο αρχείο που ακολουθεί.

Σύνδεσμος και Οδηγίες σύνδεσης στην ενημερωτική εσπερίδα.

Σας περιμένουμε λοιπόν να παρακολουθήσουμε μαζί και να λύσουμε απορίες για το σημαντικότατο ζήτημα του εμβολιασμού κατά του νέου κορωνοϊού.