Τουρνουά βόλεϋ ομάδων γυμνασίου ΑΠΟ Δάφνης Αγ. Δημητρίου 2019

Tο σχολείο μας, με μεγάλη χαρά και προθυμία, δήλωσε συμμετοχή στο τουρνουά πετοσφαίρισης Σχολικών Ομάδων Γυμνασίου του Α.Π.Ο. Δάφνης Αγ.Δημητρίου, που πραγματοποιήθηκε τη Μεγάλη Εβδομάδα από τις 23/04/2019 έως και τις 24/04/2019 στο κλειστό γυμναστήριο του 3ου Λυκείου Αγ.Δημητρίου.

Την 1η μέρα του τουρνουά τα αποτελέσματα διαμόρφωσαν τα ζευγάρια του ημιτελικού και του τελικού για την επόμενη μέρα:

α) 3ο Γυμνάσιο Αλίμου – 3ο Γυμνάσιο Αγ.Δημητρίου & 5ο Γυμνάσιο Αλίμου 3-0

β) 6ο Γυμνάσιο Αγ.Δημητρίου – 2ο Γυμνάσιο Αγ.Δημητρίου 3-0

Την 2η μέρα πραγματοποιήθηκε ο μικρός τελικός και στη συνέχεια ο μεγάλος τελικός όπου επικράτησε η ομάδα του 6ου Γυμνασίου Αγ.Δημητρίου απέναντι στο 3ο Γυμνάσιο Αλίμου με αποτέλεσμα 3-1.

Η ομάδα του σχολείου μας αντιπροσωπεύτηκε από τιςμαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου: Αθανασοπούλου Μαρία-Ειρήνη και Δουκάκη Άρτεμις,από τιςμαθήτριες της Β΄ Γυμνασίου: Αγγελή Μερόπη, Διαμαντοπούλου Κωνσταντίνα, Τριανταφυλλοπούλου Δέσποινα , και από τιςμαθήτριες τηςΑ΄ Γυμνασίου: Ζήρα Αμαλία, Κρίκου Δήμητρα-Αικατερίνη, Κρίκου Μυρσίνη-Αναστασία, Σταθοπούλου Μαρίακαι Χάλαρη Νικολίνα.

Στο τέλος του τουρνουά απονεμήθηκαν μετάλλια σε όλα τα παιδιά ενώ το έπαθλο της νικήτριας ομάδας ήταν 4 μπάλεςπετοσφαίρισης μάρκας Molten .

Γενικά όλες οι ομάδες που συμμετείχαν προσέφεραν ένα ξεχωριστό θέαμα αποδεικνύοντας ότι ο αθλητισμός πράγματι ενώνει καθώς προβάλλει το πνεύμα της ομαδικότητας και το ευ αγωνίζεσθαι.

Μπορείτε να επισκεφτείτε και τις παρακάτω σελίδες για περισσότερο φωτογραφικό υλικό, εδώ και εδώ.